مشکلات قلبی – آنژیوپلاستی ، استنت ها و آنچه در مرحله بعدی انجام می دهید

من چندین بار وحشت زده شده ام. گردبادی که در سال 1969 سقف خانه را برداشت ، باعث شد تا ده ها سال از هر طوفان رنج بیفتم. پرتاب شدن توسط یک اسب که سریع حرکت می کند باعث شد فکر کنم می خواهم با سازنده خودم ملاقات کنم. هیچ چیز به اندازه شنیدن اینکه شوهرم به بیماری عروق کرونر مبتلا است و به آنژیوپلاستی فوری احتیاج دارد ، من را ترساند.

علائم تدریجی نبود. او عادت داشت هر آخر هفته پیاده روی کند ، و هنگامی که اولین علامت ظاهر شد این کار را انجام می داد. تقریباً احساس گلودرد می کرد. پس از چند روز احساس این ، او به دکتر مراجعه کرد.

حتی در آن زمان نیز هیچ کاری انجام نمی شد ، مگر این که پدرش در طول عمر بیماران نارسایی قلبی  سومین حمله قلبی در سن 58 سالگی درگذشت. “فقط برای اطمینان …” او سه بار آنژیوپلاستی کرده و در حال حاضر چهار استنت دارد قلب او. من مجبور شده ام چندین بار در اتاق انتظار مراقبت های ویژه قلب بنشینم و این مکانی نیست که من دوست داشته باشم.

چند دلیل برای این مقاله وجود دارد. اولین مورد این است که در مورد علائمی که ممکن است نیاز به توجه فوری داشته باشند به شما هشدار می دهد. مشکلات قلبی لزوماً با درد قفسه سینه در ناحیه عمومی قلب شما شروع نمی شود.

درد غیرقابل توجیه در هر قسمت از قفسه سینه ، از جمله در اطراف نای و مری باید مورد توجه قرار گیرد. درد غیر قابل توضیح در گردن ، فک ، شانه چپ و بازوی چپ باید توسط پزشک معاینه شود. علائم دیگر … تند شدن قلب ، تنگی نفس و خستگی همراه با این مسئله نیز مهم است. آنها می توانند به شما در مورد یک مشکل قلبی عروقی هشدار دهند.

دیگر این که مواردی را به شما نشان دهد که می تواند به شما کمک کند تا این مشکل را کمتر احتمال دهید. برگردیم به مشکل شوهرم. به نظر می رسد ممکن است تغییری که من یک سال قبل در رژیم غذایی ما ایجاد کردم باعث نجات جان وی شده باشد. وزن من تقریباً 300 پوند بود. دختر کوچکتر ما از من خواست که رژیم خود را تغییر دهم ، و چون من رئیس کوک و بطری شوی هستم ، * همه * رژیم های غذایی خود را تغییر دادم.

چربی گوشت خوک ، کره و خامه سنگین از بین رفته بود. روغن زیتون ، Smart Balance و همبرگر بوقلمون به عناصر اصلی تبدیل شدند. نمک ، چربی و کلسترول به طور چشمگیری کاهش یافت.

این مهم است. و این بدان معنا نیست که شما از عطر و طعم دست می کشید ، باید در مورد مواد عجیب و غریب و عجیب تحقیق کنید یا واقعاً برای تهیه غذای خوب از حد خود دور می شوید. این ممکن است به این معنی باشد که شما می خواهید 736 روش توصیف طعم پرندگان را بنویسم ، اما حتی این هم مشکلی ایجاد نمی کند.

اینجا نکاتی وجود دارد:

جایگزین کره: در حالی که من در پخت دلم برای کره تنگ می شود ، 99٪ از اوقات ، می توانم اطراف آن کار کنم. برای مصارف شور ، من بیشتر از روغن زیتون استفاده می کنم. درجه روغن استفاده شده شما مشخص می کند که چه مقدار عطر و طعم در ظرف ایجاد می کند. شما باید آزمایش کنید تا بفهمید چه زمانی دوست دارید.